O mamapocket

Jak to všechno začalo?

Na úplném záčátku byl blog o mém synovi. Věnovala jsem se hlavně dětským tématům, postupně si oťukávala instagram a koupila si první zrcadlovku. Focení mě lákalo dlouho, ale až na mateřské jsem se potřebovala nějak realizovat. Prvním objektem byl hlavně můj syn, ale postupně sem fotila vše kolem sebe. I když mě to moc bavilo, nakonec jsem se v Richardových dvou letech vrátila do své bývalé práce. Blog a hlavně focení jsem tak odsunula na druhou kolej, protože mi už nezbýval vůbec žádný volný čas. 

Od focení k designu

Po dvou letech nastal v práci v marketingu zlom a já jsem si uvědomila, že chci dělat něco jiného. Dala jsem výpověď a ocitla jsem se na volné noze. I když začátky nebyly vůbec jednoduché, měla jsem najednou spoustu času. Vrátila jsem se k psaní blogu, začala znovu fotit a pořád se všechno točilo kolem dětí. Objevovaly se různé zajímavé příležitosti ke spolupráci a občas jsem i narazila. Už pár let, vlastně od doby, co jsem přišla do Prahy, jsem fotila oblíbený Dyzajn Market, který se koná několikrát do roka. Za tu dobu jsem tak měla možnost poznat spoustu českých designerů a vidět jejich radost dělat na něčem vlastním. Moc mě lákalo mít svůj vlastní projekt.

DSC_0797

Osudové setkání

Byl to tak trochu osud, když jsem se potkala s Bárou. Už jsme se trochu znaly z blogového světa. Tehdy nás ještě nenapadlo, že o pár měsíců později budeme namísto blogování řešit i firmu. Když jsem se dozvěděla, že chce se svým start-upem zaměřeným na plenky skončit, váhala jsem, zda ho převzít. Zároveň jsem cítila obrovskou příležitost. Po velké rodinné a přátel- ské poradě jsem se rozhodla, že do toho půjdu. Když jsem pak poprvé držela v ruce první výrobky, byla to láska na první pohled. Dnes už vím, že nechat zaniknout tak nádherný projekt by byla velká škoda, a jsem přesvědčena o tom, že to bylo jedno z nejlepších rozhodnutí v mém životě. 

Od první do poslední nitky vyrábíme v České republice

Všechny motivy jsou ilustrovány a navrženy pouze pro nás. Mezi nejoblíbenější patří klasické české pohádky nebo květinové dekory. Sortiment jsem rozšířili o oblíbené plenkové osušky, které jsou vhodné i pro větší děti. Dalším produktem jsou body, která vyrábíme v bio kvalitě, trička a nově také dámské trička a šaty.

Speciální edici plenky pro nás vytvořila i Tamara Klusová, jejíž výtěžek z prodeje (40.000,-Kč) jsme darovali na pomoc organizaci Debra.

Náš sortiment postupně rozšiřujeme a tak jsme v roce 2021 k našim stálicím přidali i nové produkty - zavinovačky, hnízda a první kousky autorského oblečení. Vytvořili jsme speciální mini edici plenky pro Festival Mini a také navázli několik nových velkoobchodních spoluprací. U spousty z nich pak vznikly vlastní autorské motivy.

Všechny naše výrobky jsou od první do poslední nitky dělané v České republice a mají originální design, který jinde nenajdete. Jsou nejen funkční, ale prakticky nezničitelné a opravdu jedinečné. Mají dokonalé řemeslné zpracování a pyšní se certikátem, který zaručuje zdravotní nezávadnost pro děti do 3 let.

DSC_0337-2-2

Andrea a celý tým mamapocket

Snímek obrazovky 2018-08-02 v 22.49.10

z focení a rozhovoru pro časopis 

 

 

 

 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.