Odvaha dnes.

7:48

Asi že od zítra mám blíž ke čtyřicítce, než třicítce. Nebo proto, že jsme prázdniny strávili z velké části jinde než ve městě a moje hlava měla nezvyklý přísun kyslíku. Nebo si jen říkám, kdy jindy, když ne teď?

Často žijeme víc život někoho jiného, než ten svůj. Místo pro život na nás spíš zbyde, než že bysme si ho vybrali, ať už je to pro blízkost práce, rodinné vazby, nebo prostě nižší životní náklady. 

Ono je vážně pohodlnější žít a mít hlavu strčenou v ... v písku a moc o ničem nepřemýšlet. Protože udělat ten řez je sakra těžký. Tak je to teda můj sen, nebo jsem se definitivně zbláznila? A žiju svůj život? Ale proč teda obdivujeme ty, kteří to udělali a zvedli zadky? A když to udělám i já a za rok zjistím, že to byla hloupost, co si o mě budou myslet? 

Odvaha a rovnováha. Souvislost mezi nimi je velká a ta hranice, kdy dělám odvážné rozhodnutí, nebo se vrhám jako šílenec ze srázu je tenká. A malé kroky k velkému zlepšení. To mi funguje. Kdybych si před pár lety řekla, že skoncujeme s plasty, budeme šetřit energiemi, budeme doma zdravě vařit, asi by tyhle velké plány byly odsouzeny k neúspěchu. Ale když se měním DNES jde to docela snadno. DNES si půjdu zaběhat. DNES si budu víc číst s dětmi. DNES budu pít vodu z kohoutku a zkusím nakoupit jídlo bez plastového odpadu. DNES udělám malé dobré rozhodnutí.

Spoustu těchto na první pohled nevýznamných rozhodnutí vedlo k velkým změnám. Zkuste to. DNES.

B.


You Might Also Like

0 komentářů