Sandály Kamik Crab - recenze

8:22

V botech Kamik budeš skákat jako kamzík .-)) No, ještě že se neživím reklamními slogany, to by to vypadalo... Ale o kanadské značce obuvi Kamik vám něco napsat chci.Pro mě je vybírání botek pro děti vždycky trochu výzva. Teď, když děti trochu vyrostly, už kromě toho, jak bota sedí, musím hledět i na to, jak vypadá. Jako by nebylo i tak těžký najít takové boty, které padnou jejich širokým nohám. Ale letní sezóna je tu, nastal čas vybrat perfektní sandále, které s námi zvládnou aktivní léto. Protože děti se nezastaví, potřebují v botkách běhat, jezdit na kole, šlapat celý den po výletech, takže to poslední, o co stojíme, jsou těžké nepadnoucí boty.
Letos jsem vybrala sandály Kamik Crab. Zaujaly mě na první pohled. Mají zakrytou špičku (bez toho bych sandály nikdy nekoupila) i pevnou patu a vypadají docela robustně. O to větším překvapením pro mě byla jejich váha, která je pouhých 263 gramů. 

Sandály jsou voděodolné. Tohle označení u mě vždycky vzbudí úsměv, ale je mi jasné, co tím výrobce myslí. Rychleschnoucí materiál kombinuje syntetický kaučuk a syntetickou kůži. Aby seděly na více typů nohou, mají na nártu stahovací pásek a zapínání na suchý zip.Bota samotná je opravdu široká a s vysokým nártem a má vpředu hodně prostoru pro prsty. To opravdu oceňuji, protože jsou to přesně ty parametry, které potřebují naše děti. Materiál je měkký, dětem bota padne hned, není potřeba ji nijak ochodit a čekat, až padne, jak má. Mají ergonomicky tvarovanou stélku EVA. To je zkratka pro pěnový materiál určený k tlumení otřesů, je velmi měkký a pružný a odolný proti praskání. 


Ještě tedy nevím, zda přežijí celou sezónu, ale po měsíci opravdu aktivního testování se přikláním k tomu, že ano. Zkoušeli jsme se s i bez ponožek a byla jsem spokojená. Tedy já... Ferda byl. Nosí je rád a na žádné tlačení, pocení, ani nesnadné zapínání si nestěžuje. Hurá.

Suma sumárum. Značka Kamik za mě ano. Tento typ sandálů je přesně ten, který děti unosí, dokud to počasí dovolí. Jsou dobře zpracované a o dost lehčí než kožené sandály, které jsem jim kupovala minulý rok. 

Botky Kamik seženete třeba u Hudy, nebo v Mallu

Hezký den přeji a dejte vědět, jaké sandály dětem vybíráte vy?

BáraYou Might Also Like

0 komentářů