Akčně s dětmi - na putting golf

6:46

Páteční odpoledne, bavíme se po školce s Ferdou, kam vyrazit. Na kolo? Do parku? Na hřiště? "Mami, chci někam, kde jsem ještě nebyl". To je fakt, máme pár oblíbených míst, kde jsme často a nová příliš neobjevujeme. Nastal čas to změnit... Ideální příležitost vyzkoušet putting golf v Úžicích u Kralup, kam mě pozval Slevomat.


Putting golf se nachází v areálu Resort Svět - Zelené údolí, to by vám mohlo něco říkat, je to místní vyhlášený svatební resort, sama jsem tam byla už 3x na svatbě, ale golfu jsem si nějak nestihla všimnout, což byla škoda. V areálu jsou kromě golfu restaurace, penzion, ale hlavně jezírka a park, po projetí hlavní brány se opravdu ocitnete v oáze klidu a pohody...Golfové hřiště najdete snadno, je dobře značené už od parkoviště a má svoji vlastní recepci přímo vedle jamek, žádného bloudění po areálu se nemusíte bát. Byla jsem s Elou (3) a Ferdou (5) a sama jsem byla zvědavá, jak se jim to bude líbit, protože to byla jejich první zkušenost s golfem... Půjčili jsme si tři hole a míčky a šli na to.Hřiště má 18 dobře značených jamek. U každé je dřevěný přístřešek, kde si můžete pohodlně odložit věci a v parnu tam najdete stín. Kromě holí a míčků jsme dostali i score kartu, kam si každý hráč zapisuje, na kolik úderů dostane míček do jamky. Nechci se teda moc chlubit, ale ... .-)) jednou jsem zapsala i číslo 1, vícekrát 2... a to se několikrát podařilo i Ferdovi. Vůbec jsem byla překvapená, jak ho putting golf bavil, jak dával pozor. No a ta radost z míčku v jamce, ta je prostě k nezaplacení. Pro děti je doporučení od čtyř let, s tím souhlasím, El to moc nebralo a míček do jamky spíš koulela, ale užila si to i tak...Hřiště je čisté, udržované. Povrch je z umělé trávy a pravidelně z něj odstraňují co napadá z okolí. Jamky mají různou obtížnost a přírodní překážky. Nikdy se nám ale nestalo, že bychom jamku nezahrály.

Jako aktivitu s dětmi vám putting golf určitě můžu doporučit. Navíc si nekupujete hru jako takovou, ale celodenní vstupné, pokud vás to bude bavit, můžete si tedy hřiště projít několikrát za sebou a mezi tím si třeba skočit na oběd do místní restaurace.

Hned vedle golfového hřiště najdete také houpačku, skluzavky, trampolínu a velkou louku. Místa, kde se mohou děti vyblbnout je tam tedy až až... Nám se tady moc líbilo a určitě to nebyla naše poslední návštěva. Otevřeno mají každý den 10 - 19 hodin. O víkendech bývá plno, my jsme měli štěstí a páteční odpoledne tam strávili téměř sami. Vstup jde také rezervovat a právě třeba přes Slevomat sehnat výhodnější nabídku.Jsem ráda, že jsme se odhodlali a podnikli právě tento výlet, i když jsem měla trochu pochybnosti, zda na to nejsou děti ještě malé, moc jsme si to užili. A co vy? Chodíte s dětmi na golf, nebo minigolf?

Hezký den,

Bára
You Might Also Like

0 komentářů