Jak být šťastnější...

7:00

Protože jsem teď měla pár špatných dnů. Nebyla to žádná hrůza a strašné neštěstí, spíš jsem si dovolila být smutná, trochu unavená a bez nálady, ale ten pocit štěstí tam vevnitř, ten tam pořád byl, jen si potřeboval odpočinout.


A tak to podle mě je. Většinou si můžete vybrat, zda se vzbudíte a řeknete si: to je krása, svítí sluníčko,
to je krása, prší, bude zalito,
to je krása, je mlha jako z pohádky,
to je krása, v týhle zimě si konečně můžu vzít ten teplej svetr...
Nebo se hned od rána zlobit, že svět se netočí tak, jak vy potřebujete.

Často jde jen o úhel pohledu a to se dá naučit. Mě se nestává, že by mě štvaly tyhle okolnosti, které neumím ovlivnit. Snažím se ve všem vidět něco pozitivního a když to nejde, tak to přijmout tak, jak to je.

Všímám si maličkostí. Nechci znít příliš nadšeně, ale mě se vážně zdá, že je všude kolem něco skvělého. Ať už je to sedmikráska v trávníku, nebo barevný listí, nebo že nám přiletěl ptáček na krmítko. To jsou přeci naprosto fascinující věci! Hodně pomáhá dívat se na svět dětskýma očima, to se potom nestačíte divit.

Aby člověk mohl být šťastný, musí si ale uvědomit a přiznat si, že někdy šťastný není. To ani nejde, nikdo není šťastný 365 dní v roce. A předstírat ten stav není řešení, jen odsouvání problému. Přiznejte si, že nejste šťastní, že dnes nemáte dobrý den a nechte to odejít. 

V souvislosti se sociálními sítěmi se mluví o tom, jak ukazujeme to nejlepší, sledujeme ty vystajlovaný lidi s drahejma autama a značkovejma kabelkama, co se přesouvají z jedné dovolenkové destinace na druhou. Proč ne, taky se ráda kouknu a představím si, jaký by to asi bylo. Ale nikomu nic nezávidím. S tou kabelkou je to zrovna jednoduchý příklad. Můžete si říct: "to je mrcha, zase má novou kabelku, ta musela stát tak tři moje výplaty". Nebo si můžete říct, že je to skvělý, že je hezká, nebo není, to je jedno, ale pocit, že někomu něco přejete, ten je hezkej vždycky. Je totiž jedna věc, která platí pro všechny bez výjimky. Všude je něco. I když jste přesvědčeni, že někteří lidi se narodili pro úspěch, každý si neseme nějakou zkušenost, kterou byste nechtěli ani za mák.

Umět nechat věci být. Je těžký. Možná těžší pro nás holky, protože jsme kozy udrbaný a musíme o všem všechno vědět. Vědět možná jo, ale netrápit se tím. Zkuste neřešit, kdo co o kom řekl a proč a nesoudit ostatní za jejich rozhodnutí. Trápit se rozhodnutími jiných lidí je zbytečný. Tohle pro mě bylo těžký. Vždycky jsem měla pocit, že musím lidem kolem říkat, co si myslím, že musím poukazovat na to, že někdo dělá něco špatně, vybírá si špatný partnery, chová se jako blbec... víme, známe. Teď se do ničeho nepletu, pokud se mě to netýká a je mi o tolik líp. A víte co? Lidi kolem mě jsou taky radši .-))

Podle mě tohle stačí, abyste se ráno vzbudili a měli pocit, že to stojí za to.  Nezávidět, radovat se z maličkostí, ve všem hledat to lepší a věřit, že vše je tak, jak má být. 

B.

You Might Also Like

2 komentářů

  1. Tesat! Taky mi trvalo tohle pochopit. A nemůžu se zbavit dojmu, že za to z velké části může můj syn. To, že ho přijímám takového, jaký je, je pro mě velká životní lekce. I když to není vždycky jednoduchý😊

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. Souhlasím, byl to takový ten poslední střípek skládanky, teď se vše zdá být jasnější... ,) B.

      Vymazat