Přítomný okamžik

12:02

Protože ráno je nejkrásnější část dne. Vstát, otevřít okno a slyšet, že venku už to žije. Nemyslím teď pařmeny, kteří se teprve vrací domů, ale ptáky, včelky a spoustu dalšího hymzu, kteří už si prozpěvují a bzučí. Když je tráva ještě mokrá, ale ve vzduchu je cítit, že bude krásně. 


Ráno, kdy se můžete svobodně nadechnout a hodit všechny starosti za hlavu, protože"teď je to skvělý". 

Tyhle uvědomělé momenty dělají můj život mnohem radostnější. Naučila jsem se nespěchat. Najdu si čas rozhlédnout se a žasnout. A uvědomila jsem si, o kolik takových momentů mě připravovaly digitální technologie. 

Určitě se vám to taky stává, děti předvádí něco dokonalého a vy si říkáte "to musím rychle vyfotit", místo abyste se dívali a užili si to kouzlo. V kavárně si aranžujete jídlo tak, aby vypadalo na fotce co nejlépe a podle toho si i objednáváte... A kolikrát musí vaše ratoles říct: "mami, mamí", abyste věnovala plnou pozornost jemu a ne displeji telefonu...

Jsou prostě věci, na kterých záleží víc, na kterých míň a na některých (světe div se) vůbec. Já už jsem naštěstí dost stará, abych to dokázala rozeznat, abych nic nepředstírala ani sama před sebou a abych žila "tady a teď". Proto jsem víc offline, konečně jsem se vyhecovala a všechny digitální technologie nechávám za dvěřmi ložnice a ráno se starám dřív o sebe a svoji rodinu, než o to, co je nového na Instagramu. 

Zkuste to taky, bude se vám to líbit,

Bára


You Might Also Like

0 komentářů