Jak najít svůj styl - v bydlení

7:55

Můj první byt. Dodnes si pamatuji, jak jsem stála uprostřed prázdného obýváku a plánovala, jak bude vypadat. Můj první byt byl úžasné bílé plátno, které čekalo je na mě. A popravdě, s odstupem let musím říct, že tohle jsem tedy nezvládla.

https://stylebyemilyhenderson.com/
Návštěvy ke mně chodily a se zdviženým obočím se ptaly: „co to je za oranžovou jeskyni?“. Udělala jsem asi všechny chyby, o kterých se dočtete v designových časopisech. Bez přemýšlení jsem vymalovala pokoje svými oblíbenými barvami, třeba oranžovou, fialovou, žlutou… a ano, pokoje na sebe navazovaly, takže se ty barvy samozřejmě tloukly. Pak jsem dala dohromady kusy nábytku, které jsem dostala, zaházela je tunou nepotřebných věcí a voalá, pohroma byla na světě. Další roky jsem pak s lítostí odebírala Marianne Bydlení a říkala si, jak to jen udělat, aby náš byt vypadal taky tak stylově.

Ale jak na to? Jak zařídit, abyste si, když otevřete dveře řekli, tady jsem doma? Najít svůj styl není lehké. Je to dlouhá cesta lemovaná zbytečně utracenými penězi a velkými omyly. Ale na jejím konci čeká On, váš vysněný interiér, místo, kam se budete rádi vracet a kde vám bude dobře.
https://stylebyemilyhenderson.com/
Najděte ten pocit

Dokážete si představit, jak byste se ve svém pokoji chtěli cítit? Pojďme tak začít, nepředstavujte si, jak váš vysněný pokoj vypadá, ale jak se cítíte, když v něm jste. Je to vaše tichá a uklidňující zóna, kde relaxujete? Nebo chcete, aby vás nabíjel energií? Představte si první emoci, kterou chcete cítit, když projdete dveřmi.

Inspirace není nikdy dost

Pinterest! Můj nejoblíbenější zdroj inspirace. Najděte alespoň 30 různých obrázků interiérů, které vás osloví. Co mají společného? Opakuje se na nich nějaký prvek? Je to barva? Nebo materiál? Vzor? Vytvořte si z nich mood board, s ním pak můžete dle libosti pracovat. 

A jaké jsou vaše barvy? 

Teď se zaměřte na paletu barev. Já v tomhle ráda využívám barevné proužky z obchodů s barvami. Krásně se na nich dá zkoušet a kombinovat, jak na sebe jednotlivé barvy působí.

Už začínáte tušit, jaký je váš styl?

Vaše osobnost

Ještě se zamyslete nad tím, jaký je ten člověk, který v takovém interiéru žije? Jste to vy? Pokud ano, máte z poloviny vyhráno.

Moodboard

Druhá polovina práce je realizace. Vezměte si k ruce váš pinterestový mood board. Co u vás doma s ním nejvíce nekoresponduje? Najděte ta místa a postupně je přeměňte tak, aby ladila s vámi vybraným stylem. Nebojte se, neznamená to, že musíte vystěhovat většinu bytu. V této fázi se určitě vyplatí postupovat pomalu a každý krok si pečlivě promyslet.

Držte se plánu

Pozor na ukvapené nákupy. Moodboard si přeneste do telefonu, nebo tabletu a berte jej s sebou na nákupy. Snažte se odolávat nástrahám obchodníků a náhlým vzestupům nových trendů. Než cokoli koupíte, odpovězte si na otázku: „zapadá nový kousek do mého nového stylu, ladí barevně?“. Ta tmavá postel je přesně to, co jste chtěla. Až na tu barvu... vždycky jste přeci snila o světlé ložnici... Představte si každou konkrétní věc na místě, kam byste ji ve vašem interiéru umístili. Opravdu se tam hodí?

Pozor na prozatímní řešení

Nemůžete najít ten správný obraz, ale prázdné místo na stěně vás dráždí? Co takhle koupit nějakou instantní rychlovku třeba v Ikea? Pokud se vám opravdu líbí a do konceptu zapadá, dobrá. Raději ale počkejte a kupte si skutečný klenot, který bude opravdu vystihovat vaši osobnost a nepotkáte ho u poloviny kamarádek.

Nepospíchejte

Tvoříte domov, ve kterém s velkou pravděpodobností strávíte mnoho let. Nečekejte tedy, že ho vybudujete za pár měsíců. Interiér se může správně zabydlovat i roky. 

A proč přišel na tento článek na řadu dnes? Noo, nestěhujeme se. V Ropákově se nám žije dobře. Ale naše ložnice už volá po pořádné změně. Děti se odstěhovaly k sobě (alespoň na první polovinu noci .-) a celá ta velká a krásně světlá místnost si zasluží trochu sofistikovanější vzhled... tohle je tedy první článek ze série "před a po", snad se vám takhle série bude líbit.

Hezký den,

                     Bára


PS: díky, Péťo za editaci...


You Might Also Like

0 komentářů