Mateřská JE dovolená

8:00

Viděla jsem dnes takové video. Bylo přehnaně stylizované a ukazovalo srovnání holky na mateřské a holky, které pracuje, dělá kariéru, nebo jak se tomu říká... 

Mě zaujala pasáž o holce na mateřské. Asi týden nemytá, vlasy mastný, doma bordel, sledující nějaký seriál a řešící, co udělá k večeři z nějakého smaradlavého masa. Jo, já chápu, že to byla stylizace, ale!!! 

Za těch 2,5 roku, co jsem na mateřské jsem nepotkala ani jednu holku, která by se téhle představě přibližovala. Jasně, že má každá občas horší den, ale takhle to fakt nevypadá. 

Upracovaná a strhaná matka 2 dětí...

Jak je to u mě? V 95% případů ráno zmáknu děti tak, že jsme během chvilky všichi čistí, oblečení, nasnídaní, já si udělám makeup (pokud chci) a ven vyrážíme docela civilizovaně. Dopoledne uvařím oběd bez toho, aby to v kuchyni vypadalo jako po výbuchu. Mlaďas si mezi tím bohužel hraje sám, ale myslím si, že ho to nutí víc samostatně přemýšlet a vymýšlet, co provede. Dnes si třeba sedl do hrnce a mlátil pokličkou do schodů, měl opravdu hezký rytmus. 
Když jdou po obědě spát, někdy si dám taky dvacet a je to super, někdy mám ale i hodinku pro sebe. V tohle čase nikdy neuklízím. Nikdy. To je moje hodinka .-)) A odpoledne jdeme ven, nebo se družit. Když k nám přijde návštěva, tak děti samozřejmě můžou vytáhnout všechny hračky a pořádně se o ně poprat, ale s trochou systému je to uklizené během 5 minut. 
A večer? Světe div se, i děti večer (v noci) spí. 

Ďáblové v akci, prostě peklo samo... .-))

Samozřejmě, že jsou dny, kdy jsou rozmrzelé, uplakané, nemocné... a já se nevyspím, jsem vzteklá, objednám čínu a sním kilo čokolády. Ale většinou je to prostě pohodička. 

Tak doufám, že jsem teď neproflákla nějaké strašné tajemství o tom, že být doma s dětmi je stres a "konec svobodného života".

Jak to máte vy? Je to dovolená, nebo synonymum pro peklo?

Hezký den,

                    B.

You Might Also Like

1 komentářů

  1. Tak moje dítě tedy v noci stále nespí :D ve skoro roce a půl, v kuchyni to při vaření rozhodně vypadá jako po výbuchu, ale to ostatní by sedělo. Jo, občas je to fakt dovolená :)

    OdpovědětVymazat