Jak přežít, když máte doma novorozence

8:26

Dnes to bude takový malý survival guide... ,)

Život s novorozencem je emocionální horská dráha. Pocity jako na horské dráze, vyčerpání, noci bezespánku, dětské koliky, absence jakéhokoli denního rytmu, to dá jednomu zabrat. Ale jak to přežít?

1. Řekněte si o pomoc, pokud ji potřebujete a přijměte ji, i pokud ji nepotřebujete. Není čas na hrdinství, i když to zvládáte skvěle, proč nevyužít toho, že vám někdo chce udělat radost.

2. Snižte svá očekávání. Nebo na ně úplně zapomeňte. Malovala jste si, jak to bude vypadat, až si miminko přineseto domů a ono je vše úplně jinak? Vždyť to nevadí a časem se to zase vrátí do správných kolejí a zvládnete vše co chcete levou zadní.

3. Těšte se na něco. Když jste v noci už po x té vzhůru, kojíte, nosíte, houpete a už nevíte co s tím uřvánkem dělat...  myslete na něco hezkého, na to, jak pojedete na dovolenou, jak si koupíte nové šaty, jak půjdete zase s manželem na večeři... Fakt to zlepšuje náladu.

4. Rutina pomáhá. Ne, není to jednoduché, já si navíc vždycky dělala (a pořád dělám, pardon) legraci z maminek, které se řídí "atomovým časem", oběd ve 12:00, svačina ve 14:30, koupání 19:00, atd... Ale ono to má něco do sebe, dětem prostě nějak víc sedí, když mají tyhle jistoty.

5. Věřte své intuici. Chodí k vám kamarádky, babičky a maminky a každá má zaručenou radu, jak byste to měla dělat? Vyprdněte se na to. Nenechte se zmást a najděte si svoji vlastní cestu.

Hezký den,

                    B.


Fotka vypůjčena z MONA baby

You Might Also Like

1 komentářů

  1. Je to opravdu dřina... Skutečná emocionální houpačka...

    OdpovědětVymazat