Óda na maliník .-)

15:50

Určitě znáte divadelní hru Járy Cimrmana, Němý Bobeš... žena hajného Mikovce, Marta, je v ní pořád na malinách... .-)) Už se jí vůbec nedivím. 

Možná jste si všimli, že jsem se na konci 36. týdne těhotenství pustila do experimentu s pitím odvaru z maliníku. Poctivě jsem si každý večer natrhala na zahradě tenhle plevel, udělala nálev, nechala asi 15 minut odstát a "šup tam s ním". Navíc to nechutná, ani nesmrdí tak hrozně, jak se může zdát. Prostě slabě zelená voda s vůní přírody .-)

A proč že jsem do toho šla? Maliník má uvolňovat hladké svaly v malé pánvy a usnadnit tak celý porod. Tolik ve zkratce, na netu najdete spoustu článků i diskuzí... 

Výsledek? To třetí dítě můžu rodit na poli sama. Když porovnám první porod, kdy jsem na sobě nic takového nepraktikovala a ten druhý s maliníkem, musím říct, že to zabralo na víc než 100%. 
Protože oba byly vlastně stejné. Voda praskla kolem 2. ráno a obě děti se narodily před polednem (Ferda 11.47 a Ela 11.59, přijde mi to až tajemný... .-)) ). Ale při prvním porodu mi bylo od půlnoci fakt blbě, silné kontrakce, zvracení a i když to zpětně hodnotím, jako easypeasy, zas taková legrace to nebyla... 

A teď? 

Ve 2 mi praskla voda, v porodnici konstatovali, že se sice nic neděje, ale musí si mě tam nechat a že to vidí až na další den... A opravdu se nic nedělo... až do deseti dopoledne jsem o ničem nevěděla, pak jsem se šla s manželem projít a konečně se to trochu rozhýbalo. Nicméně ještě když jsem v 11 hodin říkala porodní asistentce, že "UŽ!" nevěřila mi a moc si mě nikdo nevšímal, prý ať jdu do sprchy... ehm... a malá se narodila skoro tam. 

Prostě. Není zázrak porodit 4kg miminko za necelou hodinku? Podle mě jo. A podle mě na tom má pití maliníku nemalý podíl. Takže za mě, doporučuji!

Hezký den,

                         B.

Zdroj obrázku: zde.

You Might Also Like

4 komentářů

  1. Zatím jsem si "naordinovala" jen lněné semínko, ale možná bych mohla poctít zahradu rodičů svou návštěvou a natrhat trochu toho maliní... Už jsem teda v 38. týdnu, ale na druhou stranu, zkazit není co :)

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. Lněné semínko je taky dobrý typ, na to jsem ale byla nějaká líná .-) ale na maliník není pozdě ani ve 38. týdnu, věřím, že každý lok se počítá .-)) B.

      Vymazat