Nezbytnosti pro třetí trimestr

9:00

A je to tu. Třetí trimestr. První byl alespoň u mě ve znamení velké únavy, nevolnosti a šoku, druhý docela odpočinkový. Jaký bude třetí? Když si vezmu, jaké mám už teď problémy vstát, tedy vykupit se z postele, tak si ten konec snad ani nechci představovat .-))


Jaké jsou moje nezbytnosti pro třetí trimestr? Vše bych mohla shrnout do jednoho bodu: připravit nás a vše doma na příchod miminka tak, jako by už s námi bylo. 

Zdroj obrázku zde.

Možná to zní jako jasná věc, ale živě si vzpomínám, jak by bylo, když se narodil Ferda. Neměli jsme doma ani plínu. A tak hned, co nás pusili z porodnice začlo shánění všeho potřebného, tzn. manžel musel x krát do drogérie, do lékárny, pak samozřejmě pro ty plíny... .)) a oba jsme z toho byli naprosto vystresovaní. Dobrá příprava je základem úspěchu. 

Takže moje následující 3 měsíce budou ve znamení zařizování. A nemyslím tím bezhlavé nakupování roztomilých oblečků (ještě že pořád nevíme, co čekáme .-)) ). A abych tohle zařizování třeba trochu ulehčila i vám, brzy se na blogu objeví pár must have seznamů, vycházejících z toho, co je opravdu potřeba. Ale jestli by se jimy měl někdo řídit, tak především já. 

Sice se říká, že konec těhotenství v létě je hrůza, že to vedro je k nesnesení, atd., nesouhlasím s tím. Mě třeba vždycky děsila představa, jak jedu do porodnice po náledí, jak nedopnu žádnou bundu a svetr, neohnu se ke kozačkám (a jak do nich taky nasunout ty nateklé nohy že...), takže prožít konec těhotenství na jaře a v létě je za odměnu. Navíc až se mimčo narodí, bude mu stačit jedna vrstva oblečení a můžete vyrazit ven, zato rvát novorozence do všech těch kombinéz a fusaků je pěkná pruda.

Takže s úsměvem do poslední třetiny.

Hezký den,

                        B.

Zdroj obrázku zde.

You Might Also Like

2 komentářů

  1. Já to měla asi obráceně:)). U dcery (zatím jedináček) jsem sháněla všechno možný i nemožný a byla naprosto a až zbytečně moc ready, u druhýho dítěte bych už moc neřešila (neznamená odflákla). A zimní konec těhotenství mi vůbec nevadil, naopak:). Každopádně, přeju hodně zdraví a sil do finiše;-). Lucie

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. Ahoj, díky za přání, ono někdy jde být moc ready? .-)) to bych někdy ráda zažila .-)) B.

      Vymazat