Typ na výlet - Mirakulum a Tankodrom

9:00

Hezký den,

hned na úvod musím přiznat, že tohle bude hodně zaujatý příspěvek, žádnou nezávislou recenzi nečekejte .-)) (mimochodem pojem "nezávislá recenze" je můj oblíbený protimluv).

Prostě. Kousek za Prahou, autem 15 minut z čerňáku, tedy po R10, stačí sjet na 27.km na Jiřice a objevíte nevídané .-)) Ehm. Chytré hlavy se daly dohromady a postavili u Milovic opravdu velký areál, hrací Park Mirakulum, pro děti. Pro malé i pro ty, co už znají pohled "matkojsitrapná". Takže tu najdete spoustu houpaček, skákaček, prolejzaček, lanové stezky, lesní stezky se zvířátky, ale i relaxační zónu a místa pro rodinné grilování. Je to fakt paráda. 

A aby se tu zabavily i větší děti, případně tatínkové, spolupracuje Mirakulum se sousedícím Tankodromem. Pro ten jsem dřív pracovala, proto píšu, že jsem krajně zaujatá .-)). Ale když vidím, kolik se tu udělalo práce, nejde než chválit. Nově tu totiž můžete nasednout do parního vláčku a vyjet si na projížďku přes tankodrom, tam si prohlédnout tanky a jinou havěť, nebo vojenskou základnu. A ti odvážnější se můžou svézt v BVP (půlka lidí tomu říká malý tank, ale já budu dodržovat terminologii). 

My jsme byli na Tankodromu a v Mirakulu minulý víkend, kdy se konal Tankový den, takové každoroční zahájení sezóny... a byla to zase paráda. Teď se chystáme v sobotu 9.5., kdy má být oficiální zahájení provozu železnice. Znáte nějaké dítě, které nemá rádo vlaky? .-)) Navíc Ferda je vždycky po dvou hodinách zážitů venku úplně hotovej a dlouho spí, tak to je odměna i pro mě.

PS:pokud se sem chystáte na návštěvu, opravdu doporučuji si přivstat, protože dopoledne je všude nejmíň lidí :-)

PS2: Mirakulum i Tankodrom dělají pravidelně různé akce, takže určitě sledujte jejich web a FB :-)

Web Parku Mirakulum: ZDE

Web Tankodromu: ZDE

Znáte tyhle areály? 

Hezký den,

                     B.You Might Also Like

0 komentářů