Proč mám ráda pondělí + nejšílenější úchylka na světě

9:00

Hezký den,

ta dvě témata v nadpisu příspěvku spolu nesouvisí .-)) i když...

Proč jsou každé pondělí sociální sítě zahlcené negativními reakcemi na téma pondělí, nejhorší den v týdnu, zase pondělí, ať už je konec, atd... S tímhle nesouhlasím. Asi jsem měla příliš štěstí, že když jsem chodila do školy, prostě jsem se tam těšila, prostě kde jinde najdete barák plnej lidí, kteří mají podobné starosti a radosti a ještě vám někdo zdarma dělá zábavu (myslím profesory, kdyby to nebylo jasné .-) ). Pak jsem měla štěstí na kreativní práci, kdy se stávalo, že mohlo být pondělí klidně první volný den po pracovním víkendu. A tak je to krásný začátek nového týdne. 

A teď k tomu druhému tématu. Nejšílenější úchylka na světě. A bohužel nemyslím ten stejnojmenný pořad, který někdy běžel na Prima Love (myslím...)... A jo, vím, že bych o tomhle psát nemusela, protože vstupuji na tenký led svých téměř osobních vztahů... tedy... nazvu tu osobu pan X. 
Pan X bydlí velmi poblíž našeho domku se zahrádkou. S naší hezkou upravovanou zahrádkou plnou kytiček. Pan X je už v důchodu, tzn. má čas na své koníčky. Ty jsou dva. Prvním je shromážďování věcí. Potřebuje  všechno, staré pneumatiky, kola, nábytek, míchačku, trámy... jeho zahrádka připomíná neudržovaný sběrný dvůr. Druhý koníček s tím prvním bohužel souvisí. Řezání na cirkulárce. Znáte ten zvuk: "bzink, bzink, bbbbbzink". Když je hezky, když prší, alespoň jedno prkýnko denně. A timing řezání? Ideálně v poledne, nebo brzy po obědě (to o víkendu) a později odpoledne (ve všední den). Nebo přesně tehdy, když vystrčíte ven kočárek se spícím miminem a doufáte ve chvilk klidu.

Můj top zážitek s panem X je ten, kdy uspím dítě na terase (vidí to) a za 5 minut se ozve "bbbbzink....". Dítě se vzbudí a řve, pan X se vykloní a zahaleká na mě: "dneska se ti ten malej nějak rozčiluje". Rozčiluje???!!! Bohužel jsem slušně vychovaný flegmatik, takže jeho směrem neletělo nic z toho, co jsem si v tu chvíli myslela. Prostě podle mě je každodenní potřeba přeříznout si alespoň jedno prkýnko fakt ujetá. 

Ale ať v tom nejsem sama, máte někdo kolem sebe také takového pana X? A máte rády pondělí? .-)

Ať se vám vydaří celý týden a jen dobré lidi kolem vás,

                                                                                     B.

Zdroj obrázku: zde.

You Might Also Like

0 komentářů