Aby bříško nebolelo

22:32

Hezký den,


vy, kdo máte malé děti, nebo se na ně chystáte určitě řešíte i to, čím ratolesti krmit, aby byly zdravé. Jasně, kojení je nejlepší, ale když to nejde, nebo později, když jsou děti větší, přichází na řadu umělá mléka. A jako se vším pro děti, je výběr fakt široký. Někdo se při vybírání řídí cenou, jiný podléhá oblíbené značce... a tady se může objevit nečekaný problém, viz u našich kamarádů, "to mimino pořád řve, po každém jídle..." tedy po každém krmení náhradním mlékem. A ejhle, alergie na laktózu! Někdy trvá, než to rodiče odhalí, ale tahle alergie je mnohem rozšířenější, než známější alergie na lepek a taky může být zrádnější. Např. i když kojíte a dáte si třeba jogurt, nebo tvaroh, můžete mimču způsobit pěkný břichabol, jako tomu bylo u nás. Proto jsem se sama laktóze vyhýbala, dokud jsem kojila a teď používáme bezlakózová mléka. Jejich jedinná nevýhoda? Cena. Jo, jako většina zdravějších věcí, které nekupuje tolik lidí stojí víc, než obyčejné kojenecké mléko. Ale to klidné bříško za to rozhodně stojí!

Naše oblíbené bezlaktózové mléko je BEBA AL110 od Nestlé. Je v praktické dóze, krásně se rozpouští a našemu mláděti chutná. Kromě lékáren (a určitě levněji) ho seženete třeba u Feedo, mrkněte sem.

A ještě jeden typ na zdravou dětskou večeři, nebo snídani - znáte tyhle obyčejné kaše? Česká firma J.O.D. Louny vyrábí pohankové, kukuřičné, jáhlové a rýžové, 200g stojí kolem 25Kč. A jsou daleko lepší, než všechny speciální dětské kaše dohromady. Seženete ve všech dobrých obchodech. .-)


Jaké jsou vaše zkušenosti s alergií na laktózu? A jestli žádné, tak ať vám to i vydrží .-)

Hezký den,

                     B.

You Might Also Like

0 komentářů