How to fall in love. With yourself...

9:00

Ne, opravdu nechci nikoho nabádat k narcismu. Ale řekla bych, že to je v většiny holek snad nemožný. Jako by v nás ta věčná nespokojenost byla nějak geneticky naprogramovaná. I když víc to asi dělá svět kolem. Z krásných sebevědomých holčiček se někde cestou stanou holky, které se bojí smát se nahlas, zakrývají si břicho, vycpávají prsa a sní o menším nosu. Tak to teda ne děvčata! 


Jasně, není to lehké, hodně z nás má nějakého hodného strýčka, který namísto "ahoj" rovnou volá "nežer", nebo maminku s která vám říká "pinokio"... a takhle bych mohla pokračovat do nekonečna, že... ale já nechci. A vy všichni, kteří si myslíte, že jsou řečičky tohoto typu jen nevinné vtípky, nejsou. Nechte toho a až vás bude příště svrbět jazyk, tak se zkuste namísto toho říct něco hezkého.

Ale kde tedy začít? Po tom, co bylo naše sebevědomí léta drceno, to určitě nebude lehké, ale...

  • Buďte na sebe milá - přijměte se taková, jaká jste, určitě máte spoustu vlastností, na které můžete být pyšná, soustřeďte se na ně. 
  • Mít se ráda, je stav, který nezáleží na tom, zda vás má rád někdo jiný. Mluvím teď zejména o mužích, je to jasné, že... To, že vás nějaký krasavec odmítnul, přeci neznamená, že nejste skvělá!
  • Nevyžadujte od sebe být perfektní. Nikdo není. Ani holky z plakátů. Nemusíte pořád s každým soutěžit a podávat výkon jako olympionik v závodě. Dejte si pauzu a užijte si ji.
  • Buďte vděčná. Máte za co, jste přeci skvělá! Viz výše... .-))
  • Starejte se o sebe stejně dobře, jako o ostatní. Řekla bych, že tohle bývá problém zvláště maminek. Dětičky jsou hezky nakrmené, vyfiknuté, je o ně perfektně postaráno a maminka? Vlaje za nimi na pokraji zhroucení, o makupu slyšela naposledy před několika lety a o pravidelném stravování zrovna tak.
Takhle bychom mohli začít. Ještě nezapomínejte na malé radosti každý den a svět bude hned růžovější, uvidíte.

Hezký den,

                      B.


You Might Also Like

0 komentářů