Domácí lékárnička pro děti

9:00

Jak už to bývá u nás nezodpovědných, řešíme problémy, až když přijdou... Ne, že by to většinou nebylo lepší, ale někdy příprava neuškodí, zejména pak, když jde o zdraví dětí. Opravdu nedoporučuji zjistit, že doma nemáte ani náplast až s prvním rozbitým kolenem. V našem případě čelem. Tak jsem si zavzpomínala na všechny vychytávky, o kterých jsem kdy slyšela v souvislosti s úrazy dětí a konečně zařídila doma funkční lékárničku.

Emla krém - skvělá znecitlivující mast. Zkuste se zeptat dětské doktorky, kam bude mimčo příště píchat a hodinu předem místo namažte. Žádné slzy a strach z injekcí, zaručeně! Mrkněte na ni třeba zde.

I na drobná poranění je fajn mít doma desinfekci. Ideálně ve spreji, tady jsem příznivcem toho, že raději více účinou, než nějakou nepálivou vodičku...

Náplast ve spreji - ideální na rozbitá kolena a lokty, žádné au-au strhávání a daleko lépe zastavuje drobná krvácení. Jeden příklad třeba zde.

Ale pokud jste tradičnější, pořiďte si třeba speciálně tvarovanou náplast pro děti... zde. Nebo nějakou s rozkošnými obrázky... .-)

A ještě naposledy k "náplastem" ... ale k těm, co nelepí. Snog soft je zázrak, když se říznete do prstu, jen si to tím obalíte a hotovo, drží, neprosakuje a je voděodolný...

Když už z rány krev neteče, nedám dopustit na Hemagel pro děti. Urychuje hojení odřenin, popálenin, oparů, prostě všeho možného .-)

Na teplotu se  mi nejvíc osvědčil Panadol junior, tyhle čípky  působí rychle a zacránili nám už nejednu těžkou noc. Mám s nimy lepší zkušenost, než s Ibalginem, prostě podle mě vzteklmu dítěti snadněji podstrčíte něco spodem, než vrchem .-)

S teplotou samozřejmě souvisí teploměr. Ještě teď bych tloukla hlavou do zdi, když si vzpomenu, jak jsem si někde přečetla, že do porodnice musím mít teploměr a že ten nejlepší je ten infra, který jen namíříte na dítě a hotovo. Stál mě víc než 600Kč!!! a je tak nepřesý, že může měřit meximálně teplotu v pokoji... Zlatý rtuťový teploměr, nebo rychloměrka do zadečku, třeba tahle: zde.

Ještě se určitě hodí odsávačka hlenů, protože rýma dokáže potrápit. Tahle na vysavač je s poměrem cena/výkon můj favorit. A jinak k rýmě... už začíná být naštěstí známé, že většina nosních sprejů je čiré zlo, které akorát vysušuje sliznici, sama znám pár dospělých, kteří na tom mají fakt závislost, takže v případě dětí bych je rozhodně nepoužívala... maximálně slanou vodu.

Tak. Tohle je podle mě to nejdůležitější, co by měl mít doma každý. Protože doma s dětmi se ošetřují jen drobná poranění. V tomhle zastávám názor, že je lepší víc stresovat, než něco zanedbat, takže když si nejste jistí, vyrazit k doktorovi.
A protože my nepoužíváme jen tyhle vychytávky z lékárny, ale věříme bylinkám, můžete se příště těšit na článek o tom, jak vypadá naše bylinková lékárna.

Jak jste na tom s domácí lékárnou vy? Máte ji, nebo necháváte jako já vše na poslední chvíli a pak zjišťujete ,že doma nemáte ani tu náplast?

Hezký den,

                       B.

Zdroj obrázku: zde.
You Might Also Like

0 komentářů