O jídle pro děti - prvních 6 měsíců

9:00

Tohle je první ze série článků k tématu, jak již název říká, o jídle pro děti. Předně bych chtěla říct jen to, že články vyjadřují můj názor na věc. Neříkám, ani si nemyslím, že když dáte miminu ochutnat guláš, způsobíte mu tím doživotní trauma. Ale stojím si za jednou věcí. Vaše dítě, i to moje, bude pravděpodobně jíst špatně většinu svého života, není tedy důvod s tím začínat hned od kolébky. 

Tak začínáme. Jak jinak, než hezky chronologicky, tedy od narození. To, že je kojení to nejlepší, co pro něj můžete udělat je jasná věc. Je dobře, že jsou všichni výrobci náhradních mlík povinni tuto informaci sdělovat, jinak je mi jasné, jak by ty kampaně vypadaly. Ono i tak to vypadá, že proč vlastně kojit, když můžete lehce připravit mléko a dítě i s lahví šoupnout někam na hlídání a hodit si nohy na stůl, že, navíc plnohodnotná náhrada, ehm... notabene po něm prý v noci děti lépe spí... Nemohu posoudit, nezkoušela jsem, ale zastávám názor, že pokud to jde, tak kojte, co to dá. A nemusíte řešit žádné lahvičky a sterilizátory a jaké mlíko je to nejlepší a jaké nejlacinější, protože jo, tohle něco stojí.

Obecně se doporučuje začít mimčo přikrmovat kolem 6. měsíce. Já byla přesvědčena, že to jen s kojením zvládnu ještě dýl, ale ouvej, Ferda zas tak zázračně neprospíval (ano, to by se mi s umělým mlíkem jistě nestalo .-)) ), tak mi doktorka doporučila, začít ho přikrmovat už od 4. měsíce. A propukla panika. Byl to pro mě prostě stres, nevěděla jsem, co a jak a kolik... Ale prokousla jsem se asi všemi radícími weby a hotovo. Koupila ty pidi mrkvové přesnídávky, které mi nejdříve vydržely jedna na 3 dny, ale během cca dvou týdnů už mlaďas bez problémů snědl celou, takže o oběd bylo postaráno. 

A to byl i ten zlomový bod, kdy jsem se rozhodla začít mu "jídlo" vařit doma. Podle mě to má jen výhody, znáte suroviny, víte, že tam opravdu nejsou žádné konzervační látky, sůl, ani jiné chuťovky  samozřejmě je to x krát lacinější... Navíc dnes spousta firem vyrábí speciálně pro takové domácí vaření inteligentní krabičky, které mají míru, třeba Avent, takže víte, kolik toho mimino snědlo, navařené porce pěkně zčerstva zmrazíte a je to. 

Tak, postupně jsem k mrkvi přidávala další zeleninu, většinou jen jeden druh, by to nebyl velký šok, pak brambory a rýži. Do ukončeného 6. měsíce žádné maso, žádná laktóza, žádný lepek, takže vlastně nic složitého. Vše připravováno pouze z kojenecké vody a samozřejmě bez soli a čehokoli dalšího.

Pokud začínáte s přikrmováním až od 6. měsíce, nebo kdykoli později, je to stejné. Začíná se jednodruhovou zeleninou, nejčastěji mrkví, ke které se přidávají další druhy tak, až se za nějakou dobu dostanete na jídelníček, který by měl mít i každý zdravý dospělý :-)

Ale o tom zase za týden. Můžete těšit na odhalení tajemství, na které straně lepkové barikády stojím a na pár mých typů, jak to tedy s tím krmením dravé zvěře vymyslet.

Hezký den,

                              B.

PS: Jestli už máte zkušenosti s přikrmováním, jak to šlo u vás?

Zdroj tohoto geniálního obrázku naleznete zde.


You Might Also Like

0 komentářů